3 klasyki do przeczytania tego lata
CODZIENNOŚĆ

3 klasyki do przeczytania tego lata

Lato ponownie zakradło się do naszego życia, przynosząc nam ciepłe dni i wieczory. Całe szczęście! Podczas letnich wypadów dobrze jest mieć coś dla rozrywki. To szczególnie ważne dla osób, które tak jak ja nie lubią się opalać.  Na szczęście są książki! Dobrze mieć przy sobie coś lekkiego (dosłownie i w przenośni), z humorem i z nieskomplikowaną fabułą, co można odłożyć w każdej chwili, a potem bez problemu do tego wrócić.

Dzisiaj więc proponuję wam 3 klasyki do przeczytania tego lata! Jeżeli jeszcze ich nie czytałeś, to zazdroszczę, bo spędzisz z tymi książkami niesamowite chwile. To jedne z moich ulubionych pozycji.  Bez nich moje półki byłyby bardzo ubogie. Zaciekawiony? Zapraszam do lektury!

3 klasyki do przeczytania tego lata

1. „Mistrz i Małgorzata” Michaił Bułhakow

Nie wiem jak to się stało, ale pierwszy raz książkę tą przeczytałam dopiero w tym roku albo w zeszłym pod koniec (hmm skleroza), choć już czaiłam się na nią i czaiłam sama nie wiem ile. Naprawdę żałuję, że tak późno wpadła w moje ręce. Jest to rozbrajająca powieść komediowa, podszyta czarnym humorem od której nie można się oderwać. Czyta się ją bardzo szybko. Nie jest duża, więc z powodzeniem można się z nią wybrać do parku czy na plażę. Po prostu idealna książka na lato!

2. „Wielki Gatsby” Francis Scott Fitzgerald

Nie mogło jej tu zabraknąć. Przepiękna historia miłosna, ale UWAGA! nie tylko dla kobiet. Uwielbiam ją, za prostotę, za zakończenie i za tą miłość. Wszystko jest w niej idealne. Dodatkowo po obejrzeniu filmu, gdy myślę o książce w głowie od razu gra mi cudowna piosenka Lany del Rey „Young and Beautiful„. Polecam odsłuchać przed rozpoczęciem czytania, dodatkowy efekt wow, murowany!

3. „Duma i uprzedzenie” Jane Austen

Kolejna historia miłosna, ale o innym charakterze. Świetne postacie matki i ojca głównej bohaterki. Zabawna, poważna, romantyczna. Pierwszy z klasyków Jane Austen, po który sięgnęłam i który spowodował, że zaczęłam czytać książki tej autorki jedną po drugiej. Żadna nie zaskoczyła tak jak Duma i Uprzedzenie, dlatego to ją wam polecam na leniwe letnie wieczory w hamaku czy na kocyku!

Każda z wymienionych książek jest inna, ale po każdą warto sięgnąć. To 3 klasyki do przeczytania tego lata, dla mnie najlepsze z najlepszych! A co wy polecacie do czytania na lato?

_____________________________________________________________________________

Chcesz być na bieżąco? Polub mnie na FB i obserwuj na Instagramie! Jeśli chcesz pogadać, to rozpocznij dyskusję, czekam na twój komentarz! :)

Previous Post Next Post

You Might Also Like