5 niezwykłych gadżetów dla książkomaniaka
CODZIENNOŚĆ

5 niezwykłych gadżetów dla książkomaniaka

Są setki stron oferujących przeróżne gadżety dla czytających, jednak w większości są to po prostu śmieci, przedmioty jednorazowego użytku, niefunkcjonalne, niepotrzebne, a do tego brzydkie. To, że się lubi czytać, że się kocha i szanuje książki nie znaczy wcale, że twój dom ma wyglądać jak muzeum rzeczy związanych z książką, pełne dziwacznych ‚gadżetów’, gdzie właściciel śpi na wielkiej rozkładanej książce i je z zastawy przypominającej książki. Wszystko jest dla ludzi, ale nie popadajmy w skrajności, nie znam ani jednej czytającej osoby chcącej mieć taką zastawę. Powinnam nawet chyba stworzyć osobny post o tym co jest okropnym gadżetem dla czytających, tyle brzydkich rzeczy naoglądałam się przez weekend. Przejdźmy więc już do tej przyjemniejszej części.

Jak w temacie, wybrałam pięć, tylko pięć, ale za to naprawdę fajnych rzeczy dla osoby kochającej książki. Początkowo lista miała obejmować dziesięć pozycji, ale szczerze przyznam, że nie znalazłam aż tylu wartych uwagi rzeczy, a nie chciałam wrzucać tu nic jako zapchaj dziurę. Pominęłam rzeczy oczywiste jak czytniki i mnóstwo innych typu, okularki z lampką, okularki do czytania na leżąco, mini słowniczki, szkła powiększające, podświetlające itp., rzeczy tak samo niepotrzebne jak i brzydkie.

Zostałam z zaledwie garstką naprawdę fajnych, niezwykłych rzeczy, którymi dzisiaj chciałabym się z wami podzielić. Wierzę, że tak wybrany prezent sprawiłby przyjemność każdemu.

Pięć niezwykłych gadżetów dla książkomaniaka. Zaczynamy!

1.  Świeczki książkowe. Gdzieś w internetach mrugnęła mi świeca z etykietą Old Books. Szukając gadżetów do tego wpisu znowu wpadłam na to zdjęcie i tak, po nitce do kłębka odnalazłam sklep frostbeardstudio.com. Roxie i Tom, właściciele sklepu stworzyli nie tylko świecę o zapachu starych książek, ale również kilkanaście innych zapachów dla ludzi kochających czytać. Świece o zapachu Oxford Library, Bookstore, New Paperback czy bezpośrednio powiązane z konkretną książką, jak Gatsby’s Mansion, Hatter’s Tea Party czy Hedmaster’s Office, czyli wszystko o czym można sobie zamarzyć. Ich produkty dostępne są na Etsy, Ebay i Amazonie.  Sklep poza pełnowymiarowymi świecami oferuje również woski do spalania, a jeśli masz trudności z wyborem zapachu, to wspaniałą opcją będzie zakup opakowania próbek z 4 małymi świecami w formie tealight-ów o czterech różnych zapachach.

 

 

gadżety dla książkomaniaka

 

2. Sucha pieczęć Ex Libris. Gdy ją zobaczyłam byłam zachwycona, gdyby tylko wpadła w moje ręce to zaraz wszystkie książki byłyby nią opatrzone. To wspaniała rzecz jeśli ktoś chętnie pożycza książki. Niestety tak jak większość fajnych gadżetów, tą konkretną pieczątkę dostaniesz tylko za granicą. Ale, ale, nic straconego, za te same pieniądze możemy suchą pieczęć zmówić sobie, z własnym projektem na Allegro wpisując hasło suchy stempel. Oszczędzamy czas, a projekt może być zupełnie wyjątkowy, nasz własny. Jeśli jest to dla ciebie za droga opcja, a podoba Ci się pomysł z oznaczeniem swoich książek, to możesz się pokusić o zwykłą drewnianą na tusz. W każdym rozmiarze, kształcie i kolorze można szaleć do woli! Na DaWanda znalazłam świetne projekty stempli od DrukLove, albo RetroNadruk, efekty są piękne! :)

 

5 gadżetów dla książkomaniaka

 

3. Pokrowiec na książkę. Mam słabość do tego gadżetu, bo pamiętam jak kilka lat temu sama uszyłam sobie pokrowiec. Całkiem nieidealny, z klapą bez guzika czy przylepca, bo nie umiałam obszyć dziurki na maszynie, ale był i chronił moją aktualnie czytaną i noszoną w torebce książkę przed uszkodzeniem. Must have dla każdego, kto dba o swoje książki i świetne na prezent. Pokrowce znalazłam w sklepie Book Inn, który proponuje je w pięknych wzorach. Nie wiem czy można zdecydować się na jeden :) PS. Book Inn robi też stemple ex libris ;)

 

gadżety dla książkomaniaka

 

4. Podkładka, półka na wannę. Gdybym tylko miała wannę… gorąca kąpiel, świece, lampka wina i nawet jeśli nie książka (jestem taką gapą, że zapewne wpadłaby mi do wody), to jakieś czasopismo. Fajne jest też to, że w zagłębieniach do regulowania kąta pochylenia książki zapewne zmieściłby się czytnik. Na takiej półce bez problemu można też ustawić tablet i z przyjemnością obejrzeć odcinek ulubionego serialu, dopóki woda jest ciepła ;) Pełen relaks! Produktu szukajcie na allegro wstukując ‚półka bambusowa na wannę’ albo w Google grafika pod tym samym hasłem (ja po obrazie najszybciej szukam tego co mi się podoba) ;). (Pierwsze zdjęcie sklep bazylia.pl, zdjęcie drugie naturalshop.pl).

 

gadżety dla książkomaniaka

 

5. Kubek. Tak, to wygląda jak naciąganie was, ale czy widzieliście jak wiele osób projektuje i tworzy teraz cudowne wzory. Szukałam i szukałam i naprawdę nie znalazłam ładnych kubków czytelniczych. Za to wielką ilość straszydeł w okropnych kolorach i po prostu brzydkich, a przecież ten gadżet jest nieodłącznym elementem czytającego. Gorąca czekolada, kawa, herbata, dobra lektura pod ciepłym kocem jesienią i zimą, takie momenty liczą się najbardziej. Zwykły kubek może zrobić komuś dzień. Kubki ze zdjęć to dzieło MUKI znalezione na Decobazaar.

 

5 niezwykłych gadżetów dla książkomaniaka

Trochę namęczyłam się z tym wpisem, ale było warto. Każdą z wymienionych rzeczy przygarnęłabym z wielkim uśmiechem. Niestety nie jest to wpis sponsorowany, więc jedyne co mi zostaje to wzdychać i czekać. Jakie to święto mamy niedługo? Walentynki, imieniny, dzień kobiet? Chyba już wiem co dostanę ;) Trzymajcie się ludziki, do napisania :)

Previous Post Next Post

You Might Also Like