czy walentynki są dla zakochanych?
CODZIENNOŚĆ

Czy walentynki są dla zakochanych?

No właśnie, czy walentynki są dla zakochanych? Tak, ale kto powiedział, że to święto należy tylko do zakochanych par? Rozmarzone, zapatrzone, uśmiechnięte twarze dziewcząt i niepewne, zdenerwowane, oczekujące twarze chłopców z czerwoną różą w dłoni.

Taki widok na Wrocławskim rynku zawsze mnie rozczulał. Uwielbiałam w głowie tworzyć scenki sytuacyjne patrząc na takiego czekającego chłopaka czy na niezręczny powitalny uścisk pary, która umówiła się tego dnia na spotkanie. Nie pojmuje za co można nie lubić tego dnia. Za komercjalizm? Za sprzedawanie uczuć? A co, sprzedaliście kiedyś swoje?

Czy musimy tak mocno zgrzytać zębami na samo słowo WALENTYNKI. Co złego jest w tym by jednego dnia w roku świętować na cześć miłości. Przecież każdy z nas wie, jak to co roku odzywają się głosy które mówią, że kocha się cały rok, a nie tylko jeden dzień i że okazywać się powinno cały rok, tak tak.

A najgłośniej szczeka… cicho burek, do budy!

No proszę, niech każdy zrobi sobie rachunek sumienia i szczerze przyzna czy cały rok upewnia partnera w uczuciach, że zawsze cmok-cmok i ścisk-ścisk, a na dokładkę mysiu-pysiu i żabko. Wiadomo jak jest, my swoje, a życie swoje, nie ma co się nabierać, że jest inaczej. Ja jestem z tych białe kwiaty lubią, więc na widok tak owego cuda, nawet jeśli tylko raz w roku, cieszę się jak dzieciuch.

Jeszcze raz bądźmy zakochani

W ten dzień zapomnijmy o tym, co nie do końca nam się podobało. Wyczyśćmy do cna konto wzajemnych relacji i zapełnijmy je na nowo tymi fajnymi uczuciami ciepła, bliskości, namiętności, czułości, radości. Niech Walentynki będą świętem dla wszystkich. Jak nie masz pary, to nie wylewaj żali na innych i na cały świat, przytul mocniej swojego kota czy psa, powiedz Kocham Cię do mamy, taty, siostry czy brata. Niech każdy cieszy się swoim uczuciem z tym kogo ma. Jeśli nie przez cały rok, to niech chociaż przez ten jeden dzień miłość nas poniesie.

Kocham was wszystkich, wiecie? Miłego Walentynkowego Wieczoru, a w skrócie MWW! Świętujcie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like