diy świąteczne kamyki
CODZIENNOŚĆ

DIY Świąteczne kamyki

Cześć Ludziki!

Grudniownik grudniownikiem, ale poza nim w tym roku obiecałam sobie zrobić masę innych świątecznych ozdób. Dzisiaj więc mam coś naprawdę prostego i słodkiego. Świetna ozdoba stołu czyli malowane kamienie. Już jakiś czas temu widziałam gdzieś w Internecie zdjęcie pomalowanych na biało kamieni z czerwonymi wzorkami i odnotowałam w pamięci, by kiedyś wykonać podobne sama. Przyznam, że wolę nieco surowszy klimat, tak więc swoje kamienie zostawiłam w ich naturalnej barwie, a ozdoby na nich namalowałam kolorem białym.  Ale ile ludzi tyle gustów, tak więc pozostawiam każdemu dowolność co do kolorów. Ja dzisiaj podaję wam przepis na swoją podstawową wersję.

DIY ŚWIĄTECZNE KAMYKI

DIY Świąteczne kamyki – przygotuj:

– dowolną ilość otoczaków (na pewno macie jakieś z wycieczek znad morza)

– biała farba (ja używam akrylowych)

– wykałaczka

Dodatkowo:

– klej wikol lub inny płynny klej przeźroczysty lub biały

– sypki brokat

– kartka papieru

Najtrudniejszą czynnością jest tak właściwie wykonanie wzoru na kamieniu. Kamienie nie są duże i dlatego do malowania polecam wykałaczkę, bo nawet mój najcieńszy pędzel nie dał zadowalających efektów. Wzory płatków śniegu możemy wymyślać sami lub po wpisaniu w Google grafika hasła płatek śniegu wzór wybrać odpowiednie i odtworzyć je na naszych kamieniach. Ze mną było tak, że zaczynałam wybrany wzór, a potem w trakcie pracy i tak go modyfikowałam, w zależności od ilości miejsca.

DIY Świąteczne kamyki – wykonanie:

1. Malujemy na kamieniu wzór przy użyciu wykałaczki. Staramy się nie przyciskać wykałaczki do powierzchni kamienia. Jeśli za pierwszym razem wzór nie wyjdzie dokładny lub czegoś nam brakuje, to spokojnie poczekajcie aż pierwsza warstwa farby wyschnie (trwa to dosłownie minutę) i możecie poprawić wzorek drugą warstwą.

2. Po wyschnięciu farby kładziemy kamyk na kartce papieru. Zamaczamy przeciwny koniec wykałaczki w kleju i  nanosimy go w wybrane miejsca wzoru po czym obsypujemy kamień brokatem.

3. Po odczekaniu kilku minut możemy strzepnąć z kamienia nadmiar brokatu na kartkę. Pozostały na kartce brokat przesypujemy z powrotem do pojemniczka.

4. Powtarzamy punkt 1 z dowolną ilością kamyków po czym wykonujemy punkt 2 i 3.

I to tyle. Pracy naprawdę niewiele, a efekt cudowny. Chyba łatwiejszej ozdoby nie ma. Moje kamyki po obsypaniu ich brokatem wyglądają tak. Póki co zrobiłam te cztery sztuki ale chyba pomaluję jeszcze kilkanaście i porozkładam je po całym domu, tak cieszą oko!

diy świąteczne ozdoby

Koniecznie pochwalcie się jeśli zrobicie swoje!

Previous Post Next Post

You Might Also Like