diy świąteczny wianek na drzwi
CODZIENNOŚĆ

DIY Świąteczny wianek na drzwi

Powiem wam, że powinnam mieć szlaban na wyszukiwanie inspiracji do ozdób i w ogóle inspiracji w Internecie, bo kończy się to chęcią zrobienia (lub kupienia) praktycznie wszystkiego. Czasami mam wrażenie, że odbijam sobie te wszystkie lata gdzie jedyną ozdobą była ubierana w wigilię choinka, a klimat tworzył jedynie śnieg (jeśli był) i lampki, które czasem zapominało się wyłączyć na noc. Jak ja kochałam patrzeć na świecące się na choince lampki.

Dzisiaj pokażę wam śliczny wieniec na drzwi, może powinnam powiedzieć raczej wianuszek. Nie będzie to wielki i strojny wieniec jakie się widzi w amerykańskich filmach (Kewin sam w domu, pozdrawiamy :D). Zrobiłam go do zawieszenia po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, bo na zewnątrz i tak nikt nie mógłby go podziwiać, a tak, nam  będzie umilał świąteczny czas. Jak pewnie zauważyliście, wszystkie ozdoby wykonuję w kolorach bieli, szarości z małymi dodatkami czerwieni i zieleni. Tak już będzie do końca. Lubię odświętny klimat w dość minimalnej wersji.

Prędko przechodzę więc do rzeczy.

DIY ŚWIĄTECZNY WIANEK NA DRZWI

DIY Świąteczny wianek na drzwi – przygotuj:

– co najmniej 8 styropianowych ozdób w kształcie płatków śniegu na podstawę wianuszka + dodatkowe płaskie ozdoby (ja w lidlu kupiłam drewniane ozdoby w kształcie płatków śniegu)

– przeźroczysty klej na gorąco

– materiałową tasiemkę w ulubionym kolorze

– żyłkę

diy świąteczny wianek na drzwi

DIY Świąteczny wianek na drzwi – wykonanie:

1. Większe, styropianowe płatki ułóż w kształt koła i sklej ze sobą klejem na gorąco. Uważaj by nie nakładać za dużo kleju, ponieważ zbyt wysoka temperatura spowoduje stopienie się styropianu.

2. Na utworzonym wzorze, w wybranych miejscach podoklejaj mniejsze płatki. Ja dokleiłam większe po zewnętrznej stronie wianka, a mniejsze płatki przykleiłam bliżej środka.

3. Ze wstążki wykonaj kokardę. Swoją podwójną kokardę zawiązałam metodą na palcach wg tutorialu z YT. Gotową kokardę przymocuj za pomocą kleju do wianka.

3. Na koniec  zamocuj żyłkę, dzięki której wieniec będzie mógł zawisnąć na drzwiach.

Koniec.

Efekt? W całości mój wianek wygląda tak. diy świąteczny wianek na drzwi

Tak jak obiecałam, minimalny nakład środków i pracy, a efekt według mnie powalający. Jak się wam podoba?

Previous Post Next Post

You Might Also Like