wiosna-kwiat-makro
CODZIENNOŚĆ

Podsumowanie wiosennego wyzwania z Jest Rudo

W ostatnim czasie tyle się działo. Same dobre rzeczy i zmiany na lepsze. Zakończyło się też wyzwanie u Natalii z Jest Rudo i choć ostatecznie miałam odpuścić, to jednak zdecydowałam się dokończyć. Dzisiaj witam was pierwszym wpisem po zmianach na blogu, który nabrał lżejszej formy.  Zostały jeszcze tylko kosmetyczne poprawki. Jeśli macie jakieś uwagi, coś nie działa czy nie wygląda dobrze, to będę wdzięczna za informacje. Starałam się jak mogłam by wszystko grało i mam nadzieję, że tak właśnie jest.

Co do samego wyzwania to wszystkie robione w tym miesiącu zdjęcia robiłam z myślą o nim. Na samym początku wyzwania wymyśliłam sobie (dla utrudnienia życia), żeby wszystkie zdjęcia w tej edycji zrobić telefonem, tak dla wprawy. Niestety ja swoje, a życie swoje i większość z tych zdjęć nie nadawała się do niczego, tak więc siłą rzeczy w przed ostatni dzień czyli wczoraj robiłam zdjęcia do tematu portret i postać aparatem.

Tak to było!

Trzeba dodać, że to już moje trzecie wyzwanie z Jest Rudo. W każdym z nich zostałam wyróżniona za jedno ze zdjęć. Za każdym razem było to wielkie zaskoczenie, ale i duma. Przy każdym z tych wyzwań czegoś nowego się nauczyłam i doświadczyłam za co chciałam podziękować Natalii z całego serca. Ona, nawet gdy tracisz wiarę w swoje możliwości albo myślisz że już nie masz siły, woła i krzyczy, że dasz radę! Tym razem też tak było.

W pierwszym zimowym fotowyzwaniu 2014 wygrało zdjęcie z miodem i imbrykiem, ciepłe i słodkie, do dzisiaj pamiętam jak je robiłam.

wyróżnione-u-jest-rud0-jak-słodko

W wiosennym fotowyzwaniu 2015 wygrało zdjęcie zrobione właśnie telefonem, niebanalne w swojej formie, bo robione z dachu podczas świąt wielkanocnych.

tłum-zdjęcie-z-telefonu

W ostatnim jesiennym fotowyzwaniu 2015 wygrał jeden z moich autoportretów.

03-11-2015-29-faktura-przytulnieNo dobra, dobra, koniec już tych czułych słówek i wspominek, teraz czas na kolejny już kawałek mojego życia w zdjęciach.

Tak to jest!

1. Zabawa (kompozycja trójpodział) – W Hiszpanii trwa właśnie w najlepsze okres godowy biedronek, na plaży nie sposób się od nich opędzić. Hiszpanie nie zwracają na nie większej uwagi, ale ja mam wrażenie, że one wszystkie lecą prosto na mnie. Tą parkę uchwyciłam w trakcie, no … zabawy ;)

biedronki-zabawa-kompozycja-trójpodział

3. Wiosna (makro) – Tutaj wiosna to tak właściwie nasza zima i trwa raczej do marca niż od. W tym czasie jednak tak jak u nas wszystko się zazielenia i kwitnie i pije do syta zanim słońce znowu spali ziemię na skwarek. Kwiat ze zdjęcia to taka „szczotka do mycia butelek” rosnąca na krzewach, kojarzycie może? Pierwszy raz zobaczyłam ją tutaj, więc sfotografowałam ten niezwykły okaz.

wiosna-kwiat-makro

4. Najsmaczniejsze (podkreśl fakturę) – Straszliwie mi się tęskni do owoców jagodowych. Wszystkich tych borówek, malin, jagód, porzeczek nawet. Tutaj tego nie ma albo są sprzedawane w pojemniczkach 50g i niestety nie pierwszej świeżości. W takim wypadku ratuję się mrożonkami.

najsmaczniejsze-maliny-mrożone

5. Niebieski (kompozycja centralna) – Długo myślałam nad tym tematem i nic ciekawego nie przyszło mi do głowy, fajnie by było mieć swojego własnego smerfa ale nie mam, zastąpiłam go więc lodami. Celowo przeostrzyłam zdjęcie by przypominało trochę HDR, a trochę jak zdjęcie ze starej papierowej gazety. Już widzę ten nagłówek „Afera lodowa, naród chce wiedzieć co naturalnego jest w lodach naturalnych!”.

niebieski-kompozycja-centralna-lody-smerfowe

7. Poza domem (duży kontrast) – Jeszcze chwilę pozostając w klimatach niebieskich i dużych kontrastów.

7-poza-domem-duży-kontrast-1000

9. O poranku (flat lay) – Kawa – banalne i prawdziwe.

o-poranku-flat-lay-1000

12. Niedaleko (kolaż zdjęć).

niedaleko-plaża-morze-góry

13. Szczegół (zdjęcie czarno-białe) – moje ulubione w tym wyzwaniu. Od razu wspominają mi się wakacje na wsi.

szczegół-liść-kłos

14. Portret (boczne oświetlenie) – Portret, to jak zwykle autoportret.

autoportret-kanioska

15. Postać (pod światło) – Dwie ulubione postacie w wersji pop vinyl czyli jak Loki spotkał Sherlocka.

pod-światło-pop-loki-sherlock

No i to by było na tyle z 15 tematów zrobiłam 10, co i tak jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wczorajsze tempo. Dajcie znać co wam się podoba, a co nie, a ja tym czasem idę pooglądać co u was ciekawego. See ya, ludziki!

Previous Post Next Post

You Might Also Like