im krótsza książka, tym mniej pieprzenia
CODZIENNOŚĆ

im krótsza książka, tym mniej pieprzenia

„Książka ta jest krótka, bo większość książek dotyczących pisania wpada w pułapkę bezsensownego pieprzenia. … Uznałem, że im krótsza książka, tym mniej pieprzenia.”

I ja doszłam do takiego wniosku sporządzając dla was ten wpis. Książki o tym jak pisać to nie są porywające lektury. Jednak nieodstępnym elementem podczas czytania takiej książki jest to, jak zmienia się nasz stosunek do autora. Z obojętności połączonej z brakiem zainteresowania osobą ogólnie znaną po czystą sympatię ewoluującą w miarę czytania kolejnych stron. Autor powoli staje się twoim dawno nie widzianym przyjacielem, którego na nowo zaczynasz rozumieć, doceniać i mu kibicować dodatkowo okazując wdzięczność, że chce się podzielić z tobą wiedzą, która może Ci się przydać.

List od idola…

Każdy z nas ma swoją pasję, coś co lubi robić i co daje mu szczęście. W każdej z tych dziedzin są osoby, które się na tym znają lepiej, wiedzą więcej, są naszymi wzorami. Marzeniem jest ich poznać lub choćby zdobyć autograf, oddech zamknięty w słoiku czy zużytą skarpetę (ja marzę o liście od swojego ulubionego autora – pozdrawiam Mr. Carroll). W tym wypadku poszczęściło się temu, kogo pasją jest pisanie, bo otrzymuje gotowy zestaw pomocy od specjalisty w temacie. I nikt nie mówi, że musi on być twoim idolem, ale nie można zaprzeczyć, że swoje osiągnął i za to, że chce się tym dzielić należą mu się brawa.

Przyjemna książka, jak się okazało, nie musi być beletrystyką. Nie jest też autobiografią, choć dowiadujemy się całkiem sporo o życiu autora. Poznajemy go od podszewki, co go kształtowało, jak wpływały na niego sytuacje życiowe i ludzie którymi się otaczał, jak osiągnął cel i dlaczego po raz kolejny okazało się to być spełnionym marzeniem.

W życiu jest tak, że wygrywają Ci, którzy nie tylko mają marzenia, ale też uparcie dążą do ich osiągnięcia. To jest TA złota zasada plus wytrwałość, wiara, determinacja i może odrobina szczęścia.

Tego wszystkiego nam życzę. Bach!

O książce „JAK PISAĆ, PAMIĘTNIK RZEMIEŚLNIKA” autorstwa Stephena Kinga.

Next Post

You Might Also Like