Jak sobie przypomniałam o co w tym wszystkim chodzi
DZIENNIK

Jak sobie przypomniałam o co w tym wszystkim chodzi

W życiu trzeba podążać za ludźmi mądrymi, inspirującymi i wariatami. Trzeba ich słuchać, czerpać z nich inspirację i tańczyć. Trzeba też wiedzieć co dla ciebie jest ważne i co kochasz. Ja sobie właśnie przypomniałam …

Instalive to wspaniała opcja na Instagramie, która pozwala mi śledzić moich ulubionych blogerów, vlogerów czy innych fajnych ludzi. Ostatnio udało mi się wskoczyć na live Tomka Tomczyka, który przypomniał mi o co w tym wszystkim chodzi. Po co ja piszę, dlaczego piszę i dla kogo.

Rób to co kochasz

Pomyślałam sobie po co ja się tak czaję, linczuję, zamęczam. To się nie będzie czytać, to głupie, a to już było, a to jeszcze coś tam. Nie! Właśnie że nie było! Tematy się powtarzają, jasne, ale kiedy napiszesz coś nawet na ten sam temat, to ten tekst będzie odzwierciedlał ciebie. Twój własny punk widzenia, twoje odczucia i emocje, a tego (dopóki nie wciśniesz „opublikuj”) jeszcze nigdzie nie było!

Przypomniałam sobie, że ja kocham pisać. Kocham pisać o wszystkim. O rzeczach małych i poważnych, o pierdołach i takich którym do pierdół daleko. Jednak przede wszystkim kocham pisać. To dlatego miałam trylion pamiętników za dzieciaka, na podwórku otwierałyśmy z dziewczynami pocztę i pisałyśmy listy. Dlatego wciąż piszę zwykłe listy i dlatego kanioska, to mój chyba czwarty blog. Ja piszę całe swoje życie. I więcej nie dam się zakrzyczeć, że coś ze mną nie tak.

Nie wiem dlaczego ludzie czasem dają sobie wmówić, że czegoś nie są warci. Jeśli ktoś wam tak powiedział i uwierzyliście, to przemyślcie to jeszcze raz. Często ktoś mówi mi jaka jestem twarda, podczas gdy sama czuję się krucha co najmniej jak beza. Tak, czasem nawet ja daję się zakrzyczeć. Jednak mogę się kruszyć, łamać i pękać, a mimo to się nie ugnę. Ja zawsze obstawiam przy swoim. I teraz mówię że kocham pisać, to po to założyłam to miejsce, by pisać. Pisać i się tym cieszyć, a nie bać opinii ludzi których nie znam.

I nawet jeśli popełniam błędy, potykam się i mylę, to spoko, jestem tylko człowiekiem. Osobą z pasją i spełniającą się w tym co robi i co pisze. Nie musi Ci się to podobać, nie wszyscy lubią to samo i to jest fajne. Najważniejsze by nie zapomnieć o co w tym wszystkim chodzi, by znaleźć coś co będzie cię cieszyć i robić swoje. Najważniejszy jest KROK PIERWSZY – RÓB TO! Ja właśnie tak zamierzam.

___________________________________________________________________________

Chcesz być na bieżąco? Polub mnie na FB i obserwuj na Instagramie! Jeśli chcesz pogadać, to rozpocznij dyskusję, czekam na twój komentarz! :)

Previous Post Next Post

You Might Also Like

  • Joanna O

    Zgadzam się. Rób co kochasz😃